KONKURS

Konkurs na tekst poetycki inspirowany twórczością Haliny Poświatowskiej

„Kim ty jesteś dla mnie”, to nowy album Janusza Radka zawierający czternaście nowocześnie zaaranżowanych  kompozycji do wierszy Haliny Poświatowskiej. Album ukazuje się 9 maja, w dniu 82. rocznicy urodzin poetki. Z tej okazji Janusz Radek zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pod tym samym tytułem na wiersz inspirowany twórczością Haliny Poświatowskiej. Do najlepszego tekstu artysta skomponuje muzykę i wykona utwór podczas jednej z „Domówek” organizowanych regularnie na swoim profilu facebookowym. Konkurs potrwa do 10  czerwca. 

„Kim ty jesteś dla mnie” to album, który jest kontynuacją projektu Poświatowska/Radek, jaki powstał w 2015 roku. Jego premiera odbyła się na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej. Wraz z premierą płyty, która ukazuje się 9 maja w 82. rocznicę śmierci poetki, startuje konkurs na najciekawszy tekst poetycki inspirowany twórczością Haliny Poświatowskiej. Inicjatorem konkursu jest Janusz Radek, który zafascynowany od wielu lat poezją i osobowością poetki, postanowił oprócz wydania płyty zwrócić uwagę na jej twórczość organizując także kilka niestandardowych aktywności. Konkurs jest pierwszą z nich. Do najlepszego tekstu artysta skomponuje muzykę, a powstały utwór wykona podczas jednej z organizowanych na swoim profilu facebookowym i cieszących się dużą popularnością „Domówek”. W konkursie przewidziane są także dwa wyróżnienia – zaproszenia na koncert artysty w wybranym mieście połączone ze spotkaniem
z Januszem Radkiem. Konkurs startuje 9 maja i potrwa do 10 czerwca.

Halina Poświatowska towarzyszy mi od lat. Tak, wiem, może być to dziwne, że mężczyźnie tak bliska jest poezja kobieca. Tylko ja ją czuję inaczej- to twórczość niezwykle uniwersalna, zmysłowa, poruszająca struny, zupełnie poza kategorią płciową. Ja generalnie staram się nie dzielić sztuki na męską i kobiecą, albo coś mnie porusza, albo nie. Poświatowska porusza mnie na tyle mocno, że postanowiłem dedykować jej projekt, z którego powstała właśnie wydana płyta, jak również chcę zachęcić do jej czytania na jeszcze inne sposoby. Stąd pomysł na konkurs, do którego gorąco zapraszam wszystkich tych, którzy piszą, tworzą i którym poezja Poświatowskiej podobnie jak mi w duszy gra. – mówi Janusz Radek.

Płytę promuje singiel „Nie mów że dotyk”, wyzywający i drażniący, a jednocześnie dający ukojenie. Do singla powstał teledysk, mający charakter intrygującej impresji, którego reżyserem jest Marcin Sojka.

 

Twórcy albumu Kim Ty dla mnie jesteś dla mnie:

Janusz Radek – kompozycje, aranżacje, produkcja, fortepian, instrumenty klawiszowe
Adam Drzewiecki – produkcja, fortepian, syntezatory, programowanie
Marcin Sojka – zdjęcia, teledysk, wizualizacje, realizacja świateł,
Jacek Dobosz – koncertowa realizacja dźwięku
Olga Jakubiec – producent wykonawczy, manager

 

Przeczytaj regulamin konkursu